22.02.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Для чого потрібні публікації Scopus?
  2. Де ознайомитись із вимогами до статті?
  3. Як вчинити, якщо стаття не відповідає вимогами?

 

Скільки наукових журналів – стільки і правил. І це не перебільшення. Абсолютно ідентичних вимог в авторитетних міжнародних виданнях немає, тому автори часто допускають помилки, орієнтуючись на інші пункти, або тільки на загальні критерії видання. Як зробити так, щоб наукова стаття стала результатом творчості, а не мук?

 

Для чого потрібні публікації Scopus?

 

Без труда не зловиш і рибки зі ставка. Істина, застосовна в усіх сферах. Ось і доводиться молодим і не тільки вченим моніторити величезну кількість ресурсів для пошуку тієї самої ідеальної формули. Для чого? У вузькому сенсі – для реалізації власних амбіцій, в широкому контексті – для розвитку науки.

 

Тепер конкретика. Статті Scopus необхідні:

  • як джерело досліджень, оцінки досягнень авторів і рівня розвитку науки в цілому;
  • як спосіб швидко (відносно) опублікувати і поширити інформацію про дослідницькі розробки.

 

Іншими словами – це можливість себе показати, і на інших подивитися. А як ще комунікувати вченим? Не в Тік Ток вайн знімати. Що стосується персоналій, публікації Scopus служать універсальним способом підвищити свій авторитет і значимість, вийти на інший рівень досліджень, отримати доступ до захисту дисертацій.

 

Про значення можна розмірковувати довго. Але кращим показником є статистика: понад 53 млн. записів і безперервний потік оновлень журналів. Матеріали статей цитуються, використовуються, доносять до маси важливі посили. Цим пояснюється жорсткість вимог до змісту, і до оформлення.

Переконайтеся, що обраний вами журнал відноситься до групи Scopus. База постійно оновлюється, окремі журнали включаються, а інші виключаються. При цьому інформація на сайті може деякий час залишатися застарілої

Де ознайомитись із вимогами до статті?

 

Інтернет простір переповнений інформацією і алгоритмами, як правильно написати і підготувати статтю для публікації Scopus. Ці поради можуть бути потрібними, важливими і правильними. Але, є одне головне «але». Абсолютних універсально відповідних вимог немає. Важливо орієнтуватися на конкретний журнал.

 

Зробити це не складе труднощів, якщо відкрити оновлений офіційний сайт. Пам’ятайте:

  1. Чим вище рівень видання, тим відповідальніше вони ставляться до свого позиціонування в мережі.
  2. Як би це не звучало незвично, але видання дуже зацікавлені в якісних і різноманітних публікаціях – це їхня репутація і статус.

 

В цьому і автори, і редактура схожі. Однак погляди на правильність і доречність часто відрізняються. Важливо пам’ятати, що вчені, звичайно ж, є творцями, але результати їх творчості повинні оформлятися умовними рамками. У зворотному випадку майданчиком для реалізації поривів вченого стане хіба що вузьке коло знайомих.

 

Повернемося до вимог. Важливо орієнтуватися на нормативи конкретного журналу і всієї видавничої групи, до якої він відноситься. Якщо окремі пункти суперечать, потрібно обов’язково уточнити, як вчинити. Повторюся – вам потрібен офіційний сайт з останніми оновленнями. Там є відповіді на всі питання.

 

Якщо немає досвіду або часу для підготовки публікації, відсутні достатні знання мови, немає впевненості у власних силах – розумно звернутися за кваліфікованою допомогою. Автори компанії «Наука Сервіс» зроблять так, щоб ваша ідея була донесена науковому світовій спільноті як можна швидше.

Важливе значення мають етичні норми і принципи публікації. Їх ігнорування може ускладнити діяльність будь-якого, навіть самого талановитого автора. Це можна прочитати між рядків практично на будь-якому сайті видань

Як вчинити, якщо стаття не відповідає вимогам?

 

Робота виконана, матеріал направлено, але, на жаль, отримано негативну відповідь. Що ж, ви поповнили ряди тієї більшої частини авторів, яким спочатку відмовлено в публікації. Єдине правильне рішення – не впадати у відчай і продовжувати.

 

У якому руслі рухатися далі – залежить від характеру помилок і причин відмови. Можна і потрібно подавати повторну заявку в те саме видання, якщо рецензія вказує на такі помилки:

  • недостатній рівень унікальності, що порушує критерії плагіату і чиїсь авторські права;
  • технічна невідповідність;
  • неправильне оформлення, недостатній обсяг, різного роду помилки;
  • недосконалість обраної методології;
  • відсутність проміжних висновків тощо.

 

Всі ці пункти можна усунути, якщо опрацювати матеріал ще раз. Такий сценарій повернення рукопису вважається оптимістичним. Однак рецензія може містити більш категоричні формулювання, такі як невідповідність теми статті тематиці видання. У цьому випадку оптимальним варіантом буде пошук іншого журналу з відповідним профілем і перероблення статті під його вимоги.

 

Найбільш песимістичний сценарій – формулювання про неактуальність роботи або відсутності науковості статті в силу її дублювання раніше зробленого дослідження. Однак якщо ви переконані в іншому – варто пробувати свої сили далі, з більш лояльними редакціями. Один відмова – не привід залишати все як є і надіятися. Рецензії кількох редакцій дозволять чітко зрозуміти проблему, по можливості, усунути її.

Останнім часом певні авторитетні видавництва не приймають рукописи, а практикують тільки подачу статей в онлайн режимі. Це відноситься, в тому числі і до Elsevier, що має безпосереднє відношення до Scopus. За допомогою програми «електронна редакція» автор може простежити проходження статті через весь процес на сайті Elsevir

Ще один перевірений спосіб мінімізувати ризики – звернутися за допомогою і консультацією. Це можна зробити як на етапі написання, так і на стадії коригування. Автори компанії «Наука-Сервіс» мають вагомий послужний список публікацій – тому з упевненістю пропонуємо свою допомогу у вирішенні даного непростого, але важливого завдання.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *