12.02.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Скільки журналів нараховує Scopus?
  2. Тематичність видань
  3. Географія видань, які входять в базу даних Скопус

 

У 2019 році Scopus відзначив своє 15-річчя. За цей період наукометрична база стала найбільшою, авторитетною і цитованою. Це майданчик для 60 мільйонів публікацій, кількість яких зростає з неймовірною швидкістю, а якість залишається на висоті.

 

Скільки журналів нараховує Скопус?

 

Кожен представник наукового світу знає, що публікації у Scopus – це можливість професійного росту, підвищення авторитету, посилення шансів на отримання грантів, спрощення допуску до захисту дисертації. Чим же зумовлені ці та ряд інших переваг?

 

23 тисячі рецензованих журналів, 8 мільйонів конференційних доповідей, 145 тисяч книг, а також величезна кількість книжкових серій, журналів-джерел, патентних записів, анотацій – все це робить використання бази максимально результативним, корисним і зручним.

 

Говорячи про кількісні характеристики, важливо згадати кількість російськомовних джерел – близько 450 позицій (всього!). Це понад актуальний ресурс, 60% інформації якого – цитовані посилання сучасного періоду (з 1996 року).

 

База безперервно поповнюється і оновлюється. Жорсткі вимоги до редакцій і матеріалу породжують зміну переліку рецензованих журналів. Це середовище здорової наукової конкуренції, в якій перемагає найсильніший.

Доступ до роботи у базі Scopus як правило э привылеэю наукових установ та організацій. Приватні особи від свого імені не можуть цього зробити. Такий підхід поряд з відносно високою вартістю послуги користування розрахований на захист бази від недобросовісних, некомпетентних і випадкових користувачів

Тематичність видань

 

Прийнято вважати, що Scopus орієнтований на природничі науки. Таке переконання є вірним лише частково. Статистика говорить, що це універсальний ресурс, в якому є наступне співвідношення:

 

  • Природничі науки – 32%
  • Медична галузь – 31%
  • Науки про життя – 20%
  • Дисципліни соціогуманітарної категорії – 17%.

 

Відсотки приблизні, але в цілому відображають реальну картину останніх кількох років. Всього на майданчику 24 тематичні напрямки, які охоплюють понад 350 позицій. Це максимальний показник серед відомих авторитетних міжнародних баз.

 

Глибина матеріалу і міждисциплінарне охоплення роблять цю платформу найбільш зручною та затребуваною. Розміщений матеріал відрізняється високою якістю: він цитується, використовується в дослідницькій і практичній діяльності. Оскільки сфера покриття – весь світ, у вчених з’являється можливість встановлювати комунікації з будь-якої точки.

 

Параметри пошуку найрізноманітніші:

  • мова видання,
  • назва статті;
  • назва журналу,
  • прізвище,
  • ключові слова,
  • реферат
  • посилання, конференції,
  • коди,
  • місце роботи автора.

 

Більшість рецензованих журналів видаються основному мовою – англійською. На частку російськомовних видань вже припадає понад 300 позицій. Однак англомовна анотація обов’язкова у всіх випадках.

 

Передбачена можливість створення особистого профілю для авторів, які вже мають хоча б одну публікацію в базі. Такий підхід дозволяє оптимізувати пошукові критерії під свої інтереси.

 

Важливо враховувати, що один і той же журнал може приписуватися до різних тематичниї категорій, що вносить певну плутанину в пошуку й використанні.

Лідером серед опублікованих у Scopus напрямків є юриспруденція

Географія видань, які входять у базу Скопус

 

Неважко здогадатися, що домінуючі позиції за кількістю матеріалу займають вчені з країн Європи, Середнього Сходу та Африки. Тут провідну роль зіграла чисельність населення і специфіка історії розвитку науки. Сукупно показник становить трохи більше половини загальної кількості – 52%.

 

Інша половина розподілена наступним чином: 36 % припадає на Північну Америку, 9% охоплюють представники Азіатсько-Тихоокеанського регіону, 3% припадає на Південну Америку. Ці цифри також відносно постійні і в останні кілька років варіюються незначно.

 

Ось так масштаб – скаже кожен, хто вперше зіткнувся з даними. І буде правий. Скопус є справжнім джерелом для всіх, хто прагне завоювати міцні позиції в історії науки і донести свою думку широкому загалу.

Засновник і власник Scopus – видавничий дім Elsevier. Його історія бере початок у далекому 1880 році, а на сьогоднішній день видавництво заслужено займає місце серед світових лідерів свого сегменту

Про переваги та статистику можна розповідати довго. Ми пропонуємо приступити до справи і поповнити ряди авторів, які публікуються в Scopus. Компанія «Наука Сервіс» виконує на замовлення дисертації, наукові статті, готує матеріал для публікацій. З нами ваші роботи побачить весь світ!

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *