14.01.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Огляд студентських гуртожитків Києва
  2. КНУ ім. Шевченка
  3. КПІ
  4. НТУ
  5. НАУ
  6. Як у сусідів?

 

Гуртожиток – центр студентського життя. Теоретично умови, в яких знаходяться учні, мають відповідати високим стандартам. На практиці найчастіше заселення в кімнату стає справжньою школою виживання.

 

Офіційні ціни за місце в столичному гуртожитку починаються від 520 гривень. На перший погляд, доступна вартість. Але вона не остаточна. Чому студенти змушені платити за ліжко-місце як за квартиру і при цьому жити, м’яко кажучи, «не айс»? Відповідей набагато менше, ніж питань.

 

Огляд студентських гуртожитків Києва

 

Вже на першому курсі стає очевидним, що класова нерівність проявляється у всьому. Умови в кімнатах гуртожитків настільки різні, що одні студенти можуть хвалитися чи не апартаментами преміум класу, інші змушені жити по 8 чоловік в слабо опалювальній кімнаті і не мати на поверсі душа з гарячою водою.

Згідно з чинним законодавством розмір місячної плати за гуртожиток не може перевищувати 40 % звичайної академічної стипендії

КНУ ім. Шевченко

 

Гуртожиток цього Вузу № 1 лідирує в рейтингу столиці за рівнем комфорту. При цьому не залишилася осторонь проблема нестачі місць. Тільки за попередній рік подано близько 40 тисяч заявок на вступ.

 

Общежитие Шевченко

 

Будівлі розташовані за адресою: Ломоносова, 35. Кімнати розраховані на 2-3 людини, що цілком комфортно в порівнянні з іншими варіантами. Свіжий ремонт в поєднанні з хорошими санітарними умовами і постійною подачею гарячої та холодної води не можуть не радувати.

 

Це позитивні аспекти. Але є й негативні. Не всі 23 гуртожитки Вузу можуть похвалитися таким же рейтингом. Керівництво неохоче дає коментарі з приводу відсутності гарячої води, тарганів, 6-8 ліжок у кімнатах і необґрунтованого завищення плати. До речі, питання ціни не всіх засмучує. Ряд студентів відзначають, що платили і за 300 гривень, що значно нижче вказаних на сайті розцінок.

Лідером в Україні вважається гуртожиток Львівського католицького університету. Тут кожен пункт відповідає стандартам і витримує будь-яку конкуренцію

КПІ

Головний технічний ВУЗ країни в минулому році прийняв 33 тисячі заявок на вступ. Крім затребуваності, це говорить і про потреби вирішення питання з розселенням. У ВНЗ 20 гуртожитків. Звичайно, зустрічаються різні умови, і серед 13 тисяч розселених студентів є задоволені і незадоволені.

 

КПИ общага

 

Серед загальних тенденцій хотілося б зазначити ціну на проживання – діапазон вище середнього. Так, за ліжко в кімнаті на чотирьох доводиться платити близько 600 гривень. За двомісну стандартну кімнату розцінки становлять близько 1000 грн. з людини. Є можливість проживати одному – майже 2000 гривень.

 

З недоліків – маленькі, не повністю укомплектовані меблями кімнати. У квадраті 3*4 проживають 4 людини, і в кращому випадку крім ліжок у них буде один столик на всіх. Крім того, в гуртожитках цього Вузу блокова система зовсім не означає наявність умивальника або душа на блок. Часто зустрічаються зруйновані унітази.

 

Гострою проблемою є нерівність відношення до місцевих та іноземних студентів. Те, що не дозволяється першим, вільно роблять другі. Це стосується розпорядку, наявності електроприладів у кімнаті. Незаперечною перевагою є близьке розташування до навчальних корпусів.

 

НТУ

 

У розпорядженні студентів Національного транспортного університету всього 5 гуртожитків. Незважаючи на недоліки, кімнати для студентів та приміщення загального користування дуже чисті (напевно, все ж відносно, але факт залишається фактом).

 

Ще одна перевага – ціна. У середньому студент платить 350 гривень за ліжко, що значно нижче середніх цін. Однак кімнати розраховані на 5 осіб (за планом, а не по площі), що викликає ряд труднощів. Гуртожитки мебльовані на достатньому рівні, кухні оснащені всім необхідним. У цілому, оцінка тих, хто там проживає, дуже позитивна.

 

НАУ

Лідером антирейтингу є Національний Авіаційний Університет зі своїми гуртожитками. Всього їх 11, чого явно недостатньо у зіставленні з 24 тисячами заяв на вступ.

 

НАУ общага

 

Одне ліжко-місце обходиться приблизно в 570 гривень. При цьому така версія є офіційною і може істотно різнитися з реаліями. Усі гуртожитки об’єднують проблеми з наявністю комах, відсутністю гарячої води, застарілим обладнанням, старим ремонтом, перенаселеність.

 

Для гуртожитків № 3 та 4 виникає додаткова складність у вигляді діючого і дуже галасливого нічного клубу під вікнами будинків. Звичайно, деякі розцінюють такий факт як перевагу, але про затишок і спокійних заняттях не може бути й мови.

 

У більшості випадків у кімнати неможливо заселитися без попереднього міні ремонту. Крім того величезним мінусом є жорстка пропускна система. Хто не встиг повернутися в означений вахтером час, у того немає шансів переночувати в своїй кімнаті.

Незважаючи на велику кількість гуртожитків в цьому місті, самостійно підібрати варіант фактично неможливо через високий попит. Однак функціонують спеціальні компанії, які швидко і недорого вирішать проблему

 

Як у сусідів?

 

Говорити про рівень життя європейських країн буде зайвим – все очевидно. Серед безлічі варіантів хочеться звернути увагу на гуртожитки для студентів у Відні. Всього налічується 14800 гуртожитків і вони є лідерами за стандартами якості.

 

Вартість на одного студента – від 250 до 600 євро. При цьому категорії А, В і А+ повністю укомплектовані всім необхідним, аж до дизайнерського ремонту. Додаткові витрати у вигляді плати за Інтернет, електрика або кабельне відсутні. В окремих гуртожитках за прибирання повністю відповідальний персонал. Добре розвинені місця дозвілля та відпочинку.

 

Підсумовуючи вищесказане про українські та іноземні гуртожитки для студентів, хочеться відзначити: хто там не був, той не зрозуміє і не зазнає на собі всіх принад студентського життя. А ось чи потрібно поміщати слово принади в лапки чи ні – залежить від того, який гуртожиток вибрано.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *