10.12.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Що таке Scopus, Wos, ВАК, Thomson?
  2. Загальні та відмінні риси баз для публікацій

 

У всьому світі представники наукової спільноти влаштували справжню погоню за цитуванням. Цьому є цілком логічне пояснення – прагнення реалізуватися і добитися успіху. У цей час у вітчизняному сегменті всі сконцентровані на виборі, де ж краще опублікувати свою статтю – Скопус, Wos, ВАК, Thomson.

 

Вибір є. Однак, в гонитві за розміщенням матеріалу «там де треба» не слід забувати, що самоціль не повинна обмежуватися тільки фактом друку. Є перспективи, і вони цілком райдужні.

На сьогодні кількість українських видань, журнали яких індексуються в базі WoS, Scopus, становить 73 одиниці

 

Що таке Scopus, Wos, ВАК, Thomson?

 

Кожен, хто не просто відвідує пари, а хоча б поверхово вникає в процес освіти, знає необхідність публікацій в наукових журналах різного рівня. Є топові назви, які у всіх на слуху. Ми охарактеризуємо чотири з них:

 

  1. Thomson Reuters – світова багатофункціональна компанія, одним із напрямків якої є розробка, створення і моніторинг найбільших баз цитування. Це найбільше і авторитетне міжнародне агентство в світі, до якого включені 17 підбаз. Три з цих підбаз мають пряме відношення до сервісу WoS.
  2. Web of Science – найбільша пошукова платформа, яка об’єднує реферативні бази з усього світу, включаючи такі напрямки, як взаємне цитування публікацій. WoS індексує понад 12 тисяч журналів, в 10 разів більше матеріалів конференцій і понад 4 тисяч сайтів. На сьогоднішній день тут найавторитетніші журнальні індекси і немає світових аналогів за обсягом і глибиною архіву.
  3. Scopus – динамічно зростаюча й авторитетна міжнародна база даних, що індексує близько 24 тисяч видань. Понад 60 мільйонів записів, 22 тисячі рецензованих журналів, щоденне оновлення актуальної інформації – тут можна знайти все, що цікаво представникам наукової спільноти з усього світу.
  4. ВАК – скорочене найменування основних рецензованих міжнародних журналів вітчизняного сегмента. Так би мовити, відповідь західного світу від пострадянського простору. Це ключова платформа основної маси здобувачів наукових ступенів і представників вітчизняного наукового співтовариства, максимально пристосована під місцевий формат.

 

На кожному етапі вирішуються свої завдання, тому стверджувати, що одна з перерахованих баз має явні переваги, не варто. Безумовно, міжнародні реферативні і бібліографічні бази, традиційно вважаються більш престижними. Але кінцевий вибір залежить від вирішуваних завдань, теми, сфери діяльності, власних амбіцій.

Найпростішою у використанні традиційно вважається база Scopus. При цьому її контент на 90% включає дані з WoS, проте пошукова система є максимально прозорою і зручною

Спільні та відмінні риси баз для публікацій

 

Все реферативні бази і рецензовані ними журнали мають загальну характеристику – це відомий майданчик для розміщення наукових робіт та моніторингу їх подальшої «долі». Йдеться про скачування, цитування, реакції громадськості.

 

Головна відмінність полягає в масштабності. Журнали ВАК мають високу питому вагу у вітчизняному сегменті, але менш котируються на міжнародній арені. Рецензуються журнали конкретної групи орієнтовані на певні теми. Так, WoS в основному орієнтовано на природні і точні науки. Scopus, навпаки більше спеціалізується на суспільних і гуманітарних напрямках.

 

Це не означає, що інші спеціалізації виключаються. Така тенденція, і традиційно склалося, що протиставлення технарів і гуманітаріїв умовно поширилося і на цю сферу. Повторимося – тільки умовно. Відповідний за тематикою журнал можна знайти в будь-якій базі.

Поняття імпакт-фактора не характерно для Скопус. У цій базі аналоговим оціночним критерієм є індекс Хірша, що відображає кількість публікацій і кількість цитувань, тобто популярність автора

 

Що стосується Thomson Reuters – його часто ототожнюють з Web of Science. Це не зовсім вірно. Томсон складається з декількох підбаз, тільки троє з яких входять в структуру WoS. Вибираючи між цими двома позиціями, важливо орієнтуватися на імпакт-фоктор.

 

Якщо такий потрібний, то перевага віддається журналам Веб оф Сайнс. Якщо ні – для публікації підійдуть журнали будь-яких підгруп.   Навіть коротко перераховані характеристики не можуть не ввести в ступор людей без досвіду. У компанії «Наука-Сервіс» ви знайдете необхідну підтримку.

 

Ми консультуємо, пишемо наукові статті, редагуємо, допомагаємо в розміщенні. Знаємо, вміємо, практикуємо – це про наших фахівців. Запевняємо, ваші роботи гідні кращих майданчиків для розміщення. А яких саме – визначимося разом.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *